Baharatın Hikayesi / KANAT ÇEŞNİSİ

En lezzetli kanatların sırrını, hazırladığı özel bir karışımla tek bir paket içerisinde sunan Green Life’ın kanat çeşnisiyle mangalda, ızgarada ya da fırında tadına doyum olmayan tavuk kanatları pişirebilirsiniz. Green Life Kanat Çeşnisi’nin içeriğinde tatlı kırmızıbiber, soğan granül, tuz, şeker, soğan tozu, sarımsak tozu, öğütülmüş kimyon, kekik, pul biber, domates tozu, karabiber, öğütülmüş zencefil, nane, paprika ekstraktı, öğütülmüş zerdeçal, çemen ve kereviz bulunuyor. 

Kanat çeşnisini aynı zamanda tavuk etiyle pişireceğiniz farklı yemeklerde de kullanabilirsiniz. Yemeği pişirirken, pişirmeden önce marine ederken ya da pişirdikten sonra servis esnasında üzerine serperek kullanmanız mümkün.

Green Life kanat çeşnisini marinasyon için kullanmak istediğinizde, bir kabın içerisine 1 kg tavuk kanadı, 1-2 yemek kaşığı Green Life Kanat Çeşnisi ve 1/2 çay bardağı sıvı yağ (tercihen zeytinyağı kullanın) koyup iyice karıştırın. Karışımı buzdolabında 1 saat dinlendirin. Marine olan tavuk kanatlarını az yağlı tavada, fırında, ızgarada veya mangalda pişirip sıcak olarak servis edin. Ayrıca tuz ve baharat ilave etmenize gerek yoktur.

Tadım notları:                                                            

Green Life Kanat Çeşnisi içeriğinde kırmızıbiber, granül ve toz soğan, toz sarımsak, kimyon, kekik, karabiber, nane, zencefil ve zerdeçal gibi farklı baharat barındırıyor. Bu baharatın tümüne ait aromatik ve tatsal özelliklerin birleşimi ideal lezzetteki tavuk kanatlarını pişirmenize yardımcı oluyor.

Sarımsak ve soğanın özgün tadı ve lezzet arttırıcı özelliği diğer baharatdan gelen meyvemsi, topraksı, sıcak notalar taşıyan tatlı, acı, baharatlı lezzetlerle buluşarak hazırlayacağınız tavukların lezzetini doruğa taşıyor.