Baharatın Hikayesi / SEBZELİ ÇEŞNİ

Green Life Sebzeli Çeşni, lezzetini arttırmak istediğiniz pek çok farklı yemekte kullanabileceğiniz, çok amaçlı kullanımı olan, özel bir karışım. Her türlü etli ve sebzeli yemekte, köfte ve kebaplarda, pilav, makarna, börek, çorba ve soslarda Green Life Sebzeli Çeşni’nin lezzet arttırıcı özelliğinden faydalanabilirsiniz. Et ve tavukları pişirmeden önce sebzeli çeşni ile de marine edebilirsiniz. 

Green Life Sebzeli Çeşni’nin içeriğinde tuz, şeker, kurutulmuş sebzeler (havuç, soğan, kereviz, pırasa, maydanoz, sarımsak), mısır nişastası, baharat (öğütülmüş karabiber, öğütülmüş zerdeçal, kekik, nane), aroma arttırıcı (mono sodyum glutamat), asitlik düzenleyici (sitrik asit), renklendirici (riboflavin) ve aroma vericiler bulunuyor.

Sebzeli çeşniyi kullanırken, kişi başı 1 çay kaşığı hesap ederek yemeğinize ilave edin. 4 kişilik bir yemek için 1 çorba kaşığı sebzeli çeşni eklemeniz yeterli olacaktır. Sebzeli çeşniyi yemeğinize eklemek için en doğru zaman yemeği ocaktan indirmeden birkaç dakika öncedir. Bu sayede içinde bulunan baharatın aromaları en yüksek seviyede korunmuş olur. Yemeklerde sebzeli çeşni kullandığınızda ayrıca tuz ilave etmenize gerek yoktur.

Tadım notları:                                                            

Green Life Sebzeli Çeşni içeriğinde kurutulmuş sebzelerin yanında karabiber, zerdeçal, kekik ve nane gibi baharat barındırıyor. Kurutulmuş sebzelerin sağladığı zengin aromaların yanı sıra karabiberin ısıtıcı özelliği ve acımsılığı, zerdeçalın çiçeksi meyvemsi notaları ve keskin tadı, kekiğin narinliği, nanenin ferahlığı yemeğinizi farklı bir boyuta taşıyarak çok daha lezzeti hale getirecek.